Süt Reçeli

Süt Reçeli
Süt Reçeli Nasıl Yapılır
Süt Reçeli Tarifi

Merhaba;

Reçel deyince akla kaç kişinin dimağında sütten reçel olabileceği gelir bilemiyorum ama sütten nefis reçel oluyor ve bayıla bayıla tüketiliyor, sütten reçel yapmak oldukça basit sadece tek dikkat edilmesi gereken şey ise biraz uzun karıştırma süresi o kadar kaynatma süresine de dikkat ettiniz mi tamamdır, şık bir küçük kavanoza 1 litreden yaptığınız süt reçelini doldurup kızarmış ekmek veya simit ile tüketmesi enfes. Güzel bir kahvaltılık tarif süt reçelini en kısa sürede deneyin bayılacaksınız!.

Süt reçeli tadı neye benziyor derseniz hani sütlü karamel şeker tadını denemeyeniniz yoktur sanıyorum, işte tamda bu şekilde bir tat ve kıvamı reçel gibi mutlaka denenmesi gereken bu lezzet size çocukluğunuzun bayramlarını hatırlatacak :).

Sponsorlar
En yeni yemek tarifleri için kolay yemek tariflerini sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın,

Süt Reçeli tarifime geçemeden hemen önce benzer tariflerimi hatırlatmak isterim;

süt reçeli tarifi
süt reçeli tarifi

SponsorlarKrep ile yapılan nefis tariflere göz atmayı unutmayın,

Print Recipe
Süt Reçeli Tarifi- Süt Karameli
Sütten reçel mi olurmuş demeyin bir güzel oluyor anlatamam, mutlaka denemelisiniz.
Hazırlık süresi 2 dakika
Pişirme süresi 45 dakika
Kişi sayısı
kavanoz
Malzemeler
Hazırlık süresi 2 dakika
Pişirme süresi 45 dakika
Kişi sayısı
kavanoz
Malzemeler
Yapılışı
  1. Derin bir tencereye sütü toz şekeri koyup öncelikle karıştırın, ve ocağa orta boy bir ateşe oturtarak arası sıra karıştırın, dibi tutmamalı o yüzden karıştırmayı unutmayın.
  2. Kaynama noktasına ulaşınca karbonatı ilave edin karbonatı ilave ederken bir köpürme ve taşma söz konusu olacağından hem karıştırın hemde derin bir tencere de yapın ki taşma olmasın.
  3. Karbonatı ekledikten sonra kabarmayı önlemek için karıştırıp, 45 dakika kadar sık sık karıştırarak orta hararetli ocakta pişirmeniz gerekiyor, kaynadıkça rengi karamele dönüyor ve yoğunlaşma başlıyor. rengi dönmeye başlayınca sürekli karıştırmaya başlayın, karıştırmazsanız dibi tutacaktır.
  4. Karıştırırken kıvamını takip edelim boza kıvamına geldiğinde ocaktan alalım cam kavanoza ve ya tabağa alalım soğuyunca servis ederek tüketebilirsiniz.
Recipe Notes

Afiyet Olsun,

süt reçeli tarifi
süt reçeli tarifi

Süt Karameli
Süt Reçeli
Süt Karameli Reçeli