Pancar Turşusu Nasıl Yapılır?

Kırmızı Pancar Turşusu
Kolay Pancar Turşusu
Pancar Turşusu Tarifi

Merhaba ;

Kırmızı pancar turşusu yemeklerin yanına, salataların içine nefis bir lezzet yapımı kolay bekleme süresi çok kısa her evde olmalı bu nefis lezzet, kırmızı pancar turşusu yapımına geçmeden hemen önce belirtmek isterim ki kırmızı pancar çok faydalı gelin beraberce değinelim bu faydalara.

kırmızı pancar turşusu tarifi

Kırmızı pancarın içeriğinde bir çok vitamin ve mineral bulunur, kımızı pancar bu vitamin ve mineralleri sayesinde; Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir, iştah açar ve hazmı kolaylaştırır, mide ekşimesine iyi geldiği gibi mide ağrısı çekenler içinde kullanılır,İdrar söktürür ve kabızlığa da iyi gelir,karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı bir besindir. Yüksek tansiyonu düşürür, Kırmızı pancar kaynatılarak içilirse böbrek kumlarını düşürmek için yardımcı olur, NOT; şeker hastaları şeker pancarı yerine kırmızı pancar kullanmalıdır, her sebze meyve gereği kadar tüketilmelidir, o yüzden gereğinden fazla tüketmemeye dikkat edin.
SponsorlarKırmızı pancardan yemek yapabilirsiniz, yaprakları taze ise soğan ile kavurarak yumurta kırabilirsiniz, çiğ olarak meyve sıkacağı ile suyunu sıkıp içebilirsiniz, suyu ile kısır yapabilirsiniz, yaprakları ile pancar sarması  yapabilirsiniz, kırmızı pancar turşusu yapabilirsiniz.

Kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır? anlatacağım fakat öncesinde ; Minik bir rica ; sosyal medya sayfalarıma beğeni ve paylaşımlarınız ile destek olabilir misin ? takip edebilirseniz çok mutlu olurum TEŞEKKÜRLER.

Kırmızı pancar turşu öncesi lütfen aşağıdaki tariflerime de göz atın;

  • Acur turşusu tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Acı biberli domates sosu tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Pancarlı kısır tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Pancar yaprağı sarması tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Sütlü pazı sarması tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Pazı yemeği tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Print Recipe
Kırmızı Pancar Turşusu
Dilerseniz salatalara dilerseniz yemeklerin yanına turşu yada meze kırmızı pancar turşusu hem çok faydalı hemde çok lezzetli
Hazırlık süresi 2 dakika
Pişirme süresi 20-30 dakika
Passive Time 2 gün
Kişi sayısı
kavanoz
Malzemeler
Hazırlık süresi 2 dakika
Pişirme süresi 20-30 dakika
Passive Time 2 gün
Kişi sayısı
kavanoz
Malzemeler
Yapılışı
  1. kırmızı pancarı yıkayıp kabuklarını soyun, dilediğiniz büyüklükte ister küp şeklinde ister elma dilimi şeklinde doğrayın, tencereye koyup üzerini 2 parmak kadar geçecek şekilde su koyup tuzunu ekleyip pişirin,
  2. Pancarları çatal ile kontrol edin: çatal rahatça batıyorsa ocaktan alın, kavanozlara sudan süzdüğünüz pancar dilimlerini alın üzerine sarımsak rendesini ekleyin, suyu tencerede kalsın, sıcak suya sirkeyi ekleyin, 5 dakika daha kaynatın, ocaktan alıp paylaştırdığınız kavanozlara suyunu da paylaştırın,
  3. Kullanılmamış kavanoz kapakları ile sıkıca kapatıp, soğuyana kadar dışarıda bekletin, sıcak şekilde yaptığınız pancarlar aynı zamanda konserve olacaktır. 2 gün sonra açıp kullanabilirsiniz açıp kullandığınız kavanozda kalan pancarı buzdolabında muhafaza edin, 2-3 gün içinde tüketmeye çalışın.
  4. Afiyet olsun.
Recipe Notes

Kırmızı Pancar Nasıl Pişirilir
Kırmızı Pancar Turşusu
Kırmızı Pancar Turşusu Tarifi