Kereviz yemeği Tarifi

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır ?
Kereviz Yemeği Tarifi
Nohutlu Kereviz Yemeği

Merhaba ;
 Kereviz öyle güzel ve besleyici bir sebze ki tariflerine dikkat edilerek yapıldığında nefis lezzetler ortaya çıkıyor. Özellikle nohut bana göre kereviz yemeğinin olmazsa olmazı öyle nefis bir lezzet ekliyor ki kereviz yemeğini nohutsuz düşünemiyorum.

kereviz yemeği
kereviz yemeği

Kereviz yemeğim çok lezzetli oldu , özellikle kereviz yemeğine havuç çok yakışıyor mutlaka havuçlu yapın derim. Bu arada belirtmek isterim ki yüksek tansiyon hastası olanlar kereviz yemeği tüketip tüketemeyeceğini doktorlarına danışsınlar çünkü tansiyonu yükseltmek gibi bir meziyeti var kereviz’in bilginiz olsun..

En yeni yemek tarifleri için kolay yemek tariflerini sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın,

Sponsorlar
Bu arada diğer kerevizli lezzetlere de göz atmayı unutmayın.

 • Etli Kereviz Yemeği tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Kereviz Salatası Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Sebzeli Yahni tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Sebze Çorbası tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Kereviz Çorbası Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Zeytinyağlı Kereviz Yemeği Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Print Recipe
Kereviz yemeği
Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır ? Kereviz Nasıl Pişirilir
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 30 dakika
Passive Time 0 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 30 dakika
Passive Time 0 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Yapılışı
 1. Öncelikle soğanı soyup yemeklik doğrayın , zeytin yağında kavurup, havuçları yıkayıp çentin daire olarak dilimleyin , soğanlara havuçları ekleyip kavurun yumuşaması için kapağını kapatın
 2. Havuçlar kavrulurken , kerevizlerin kabuklarını soyup küp küp doğrayın , taze olan saplarını da 3-4 santim olacak şekilde kesin (taze olduğunu anlamak için sapın çabuk kırıldığını göreceksiniz taze olmayanları yemeğe koymayın çabuk pişmez,
 3. not ;kerevizler çabuk kararacağından hızlıca karartmadan yapmak için en son yapın veya bekletecekseniz kararmaması için limonlu suda veya unlu suda bekletebilirsiniz.
 4. Yumuşayan havuçlara önce az salçayı koyup karıştırın, ardından kışlık domates sosunu ekleyin pişirmeye devam edin En son kerevizleri ve saplarını ekleyip , tuzunu ilave edip , 5 dakika kadar tencerenin kapağı kapalı pişirin.
 5. Kerevizlerin üzerine sıcak su ekleyin , kerevizleri geçmeyecek yüz yüze gelecek kadar sıcak su yeterlidir, ocağın altını kısıp tencerenin kapağını kapatın , 30 dakika kadar pişirip , haşlanmış nohutları ekleyin , pişirmeye devam edin , yemek fokurdadığın da ocaktan alıp , sıcak olarak yanında yoğurt veya pirinç pilavı ile servis edebilirsiniz.
Recipe Notes

Afiyet Olsun

Kereviz Yemeği 
Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır ?
Kereviz Yemeği Tarifi