Çilekli Yeşil Salata Tarifi

çilek salatası,
çilekli salata,
çilekli yeşil salata,
değişik salata tarifi,

Merhaba ;

Ben salatalara meyve eklemeyi çok severim özellikle çok tatlı olmayan çilek, elma, kayısı veye yeşil erik gibi meyveleri yeşil salata da harmanlayarak lezzeti tatlı ekşi pekiştirerek salata olgusunu normal rutininden çıkarmaya bayılırım, sizde farklı salatalar yaratmak alışıla gelmiş salatalara yeni lezzetler eklemek isterseniz yeşil salatalara meyve eklemeyi tercih edin, hatta diyet yapanlar için ideal olduğunu düşünüyorum. sponsorlar
Çilekli yeşil salata tarifi oldukça basit, salata tarifini vermeden önce diğer salata tariflerini de hatırlatmak isterim ki  her gün birini deneyin sizde sofralarınızı birbirinden güzel salatalar ile şenlendirin.

Patatesli havuç salatası tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Çilekli ıspanak salatası tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Börülce salatası tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Havuç tarator tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Salata tariflerine BURADAN ulaşabilirsiniz

çilek reçeli tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Print Recipe
Çilekli Salata
Ben salatalara meyve eklemeyi çok severim özellikle çok tatlı olmayan çilek, elma, kayısı veye yeşil erik gibi meyveleri yeşil salata da harmanlayarak lezzeti tatlı ekşi pekiştirerek salata olgusunu normal rutininden çıkarmaya bayılırım, sizde farklı salatalar yaratmak alışıla gelmiş salatalara yeni lezzetler eklemek isterseniz yeşil salatalara meyve eklemeyi tercih edin, hatta diyet yapanlar için ideal olduğunu düşünüyorum.
Mutfak Modern Mutfak
Hazırlık süresi 10 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Mutfak Modern Mutfak
Hazırlık süresi 10 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Yapılışı
  1. Tüm yeşillikleri yıkayıp salata kurutucusunda kurutun, salata için hepsini doğrayın, çilekleri yıkayıp saplarını temizleyin, her birini dilediğiniz büyüklükte dilimleyin.
  2. Salata kasesine önce yeşillikleri koyup, zeytinyağı ve limon ile tatlandırın, karıştırın, peyniri ufalayarak yeşilliklerin üzerine serpiştirip karıştırın, en son üzerine çilekleri ekleyip servis edin. dilerseniz tuz ile tatlandırabilirsiniz ama peynir koyduğum için salataya tuz atmıyorum.
Recipe Notes

cilek salatası tarifi
çilekli salata tarifi

Afiyet olsun,
Sponsorlar