Kategori: Kışlık Konserve Tarifleri

[caption id="attachment_7040" align="aligncenter" width="300"] Kış Hazırlıkları[/caption]
Yazın Nefis lezzetlerini kışa taşımak için Ağustos Eylül aylarında bir karınca gibi çalışmak hem Sera turfanda sebze ve meyvelerden almadan kışı atlatmak mümkün.
Pek çok farklı saklama yöntemleri mevcuttur bunların genel kısmını ise konserve ve dondurucuda saklama yöntemleri oluşturur.
Bunun dışında kurutarak saklama ve ayrıca toz haline getirerek saklama yöntemleri de vardır.
Ayrıca bazı yiyecekleri reçel, turşu olarak saklama alternatifleri de mevcut olup bu saklama yöntemlerinin ana hattı tuzlayarak veya şekerlenerek saklamaktır.
Genel anlamda yukarıda saydığım tüm yöntemleri kullanarak kışa hazırlanıyoruz.
Konserve Nasıl Yapılır?
Kışa hazırlık deyince öncelikle domates konservesi ardından taze fasulye konservesi ayrıca bamya konservesi öncelik alır, sonrası reçel konserveleri ve Turşu konserveleri bu zinciri takip eder.
Domates konservesi rendelenerek veya doğranarak yapılır. Ayrıca menemenlik sos, kahvaltılık sos olarak da domates konservesi çeşitli sebze ve baharatlar ile karıştırılarak elde edilebilir.
Birde kırmızı biber konservesi vardır ki nefis lezzetli ve yapılış çeşidi bu sitede yer alanlardan biraz daha farklıdır.
Yapmış olduğum özet ile birlikte hepinize kış hazırlıklarında kolaylıklar dilerim.

domates sosı

Kışlık Domates Sosu Nasıl Yapılır? Domates Sosu Tarifi

Yazın lezzetini taptaze saklamak için ideal lezzettir konserve kışlık domates sosu kışlık domates sosunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz; çorba için domates sosu, yemekler için domates sosu, menemen için domates sosu, kahvaltı için domates sosu, makarnalar için domates sosu yani neredeyse tükettiğimiz pek çok tarifte yerini domates sosu alır işte bu nedenle yazın bereketini kışında hem taze hemde vitaminini kaybetmeden tüketebilmek içindir kışlık domates konservesi tarifi.

Okumaya devam et

Lutenitsa Sos Kahvaltılık Sos Tarifi

kahvaltılık; lutenistsa sosu nefis bir lezzet ve mutlaka denenmesi gereken hoş bir tarif, lutenitsa sosu kahvaltı masalarınızda mutlaka yer vermeniz için

Okumaya devam et