Karides Nasıl Pişirilir? Tereyağlı Karides Tarifi

Merhaba ;

Bodrumda yaşayınca haliyle deniz mahsulleri ile haşır neşir olmak bir hayli kolay, eh bizde seviyoruz deniz mahsullerini denizde babam çıksa misali, Karides: pişirilmesi en kolay deniz mahsullerinden olup pek çok pişirme tekniği mevcut; örneğin karidesi mantarlı karides olarak yapabilirsiniz, jumbo karides varsa elinizde yine tereyağlı jumbo karides yapabilirsiniz, olmadı Egeye pek bir hayranım cunda usulü karides yapayım derseniz hepsinin ama hepsinin tarifi kolay yemek tariflerinde mevcut.
SponsorlarBiz ailecek karidesi çok severiz genelde karasal kesimlerde yaşayanlar karidesden pek haz etmiyor gibi geliyor bana.

Karidesi aşağıda anlatacağım gibi yani tereyağlı karides yaptığımda; şenlik havasında olur soframız 🙂 hele birde yanında balık ve salata varsa yanında ara sıcak karides göz kırpar balığa da nispet yapar üstelik. Birde tereyağlı karides tarifinin yapımı 30 dakikayı aşmaz, kolay yapılır ekmekle bandır bandır tadına doyamazsın yanında roka olursa bazen sana en kral ana yemek bile olur. İlla ben bunu ana yemek gibi yerim derseniz garnitür tarifi arayışınızda varsa tıkla üstüne; serili versin sana garnitür tarifleri.

tavada tere yağda karides

Bak bir de önerim var sana aşağıda; başka başka deniz ürünleriyle neler yapılır? tavsiye edeyim kısaca tıkla üstüne bak tarife yapı ver iki dakikada :). (şeklinde şiirsel şairane tavrım bu gün :).)

  • Sübye Nasıl pişirilir tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Dışı çıtır içi yumuşak Kalamar tava tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • Fırında Lezzeti taşan somon tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Karadeniz buğulama tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Hamsili pilav tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Palamut Pilaki Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Tavada az yağlı kolay levrek tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

SponsorlarPrint Recipe
Tereyağlı Karides Tarifi
Karides pişirilmesi en kolay deniz mahsullerinden olup pek çok pişirme tekniği mevcut, örneğin karidesi mantarlı karides olarak yapabilirsiniz, jumbo karides varsa elinizde yine tereyağlı jumbo karides yapabilirsiniz, olmadı Egeye pek bir hayranım cunda usulü karides yapayım derseniz hepsinin tarifi kolay yemek tariflerinde mevcut.
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 15 dakika
Passive Time 0 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 15 dakika
Passive Time 0 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Yapılışı
  1. Temizlenmiş karidesleri sudan geçirip suyunu iyice süzün, geniş ve yapışmaz tavayı ocağa oturtup tereyağını ekleyin ocağın altı kısık bir şekilde yakmadan eritin, tereyağı köpükler çıkardığında karidesleri ekleyip ocağın altını açıp karıştırarak kavurun, ve tuz serpin
  2. Karidesler şeffaf renkten mat hale gelince pişmiş demektir baharatları ekleyin yine ocağın altını kısın (karides çabuk pişer unutmayın)
  3. Baharatları bir dakika karidesler ile kavurup, sıcak tabağa koyup servis edin, yanında tere yağına bandıra bileceğiniz ekmek mutlaka olsun. afiyette olsun sevgiyle kalın.
Recipe Notes

Karidesi aşağıda anlatacağım gibi yani tereyağlı karides yaptığımda; şenlik havasında olur soframız 🙂 hele birde yanında balık ve salata varsa yanında ara sıcak karides göz kırpar balığa da nispet yapar üstelik. Birde tereyağlı karides tarifinin yapımı 30 dakikayı aşmaz, kolay yapılır ekmekle bandır bandır tadına doyamazsın