Cevizli Tarator

Cevizli Tartor

Tahinli Meze Tarifi

Tahin tarator

Merhaba ;

Meze deyince aklınıza neler gelir ? hiç cevizli taratoru duymuş muydunuz ? ben cevizli taratoru yapıp da tadına baktığımda hibeş ile oldukça benzer bir lezzet olduğunu gördüm, bir kaç malzeme farkla aslında bir parça hibeş tadıyormuşuz gibi, hibeş de çok bilinen bir meze değil Antalya dolaylarında oldukça çok yapılan bol tahin içerikli hoş bir meze, ama ceviz tarator mu yoksa hibeş mi derseniz cevizli taratora ben bayıldım, hibeş de güzel ama bir parça daha farklı tat eklemek isteyenlere tabi ki ceviz tarator şiddetle öneriyorum 

cevizli meze tarifi
Cevizli tahin tarator tarifi

Ceviz tarator tarifine geçmeden önce diğer meze tariflerimi de hatırlatmak isterim, bol çeşit her zaman sofrayı zengin gösterir değil mi?

  • En güzel meze tariflerine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Kahvaltılık sos ve meze tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Özel zamanlara harika meze tariflerine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Mercimek köftesi tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Kolay meze tariflerine BURADAN ulaşabilirsiniz
  • Havuç Tarator tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Sponsorlar
Print Recipe
Tahinli Cevizli Tarator
Değişik meze tarifi arayanlara nefis bir lezzet cevizli tarator tahin ve cevizin sarımsak ile karışarak yoğurt ile tatlandırılması ile ortaya çıkan damak çatlatan lezzete bayılacaksınız!!
cevizli meze tarifi
Hazırlık süresi 4-5 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Hazırlık süresi 4-5 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
cevizli meze tarifi
Yapılışı
  1. Tahini geniş bir kaseye alıp, limon suyunu ilave edip karıştıralım, ezilmiş ve ya rendelenmiş sarımsakları ilave edelim, kimyon ve tuzu ekleyip iyice karıştıralım.
  2. Tahinli karışımın içine süzme yoğurdu ve kıyılmış, maydanozları ekleyelim, en son zeytin yağını ve çekilmiş cevizi ilave edip iyice karıştıralım istediğimiz kıvama gelmesi için zeytin yağı ve yoğurt ilave edebilirsiniz.
  3. Servis tabağına cevizli taratoru koyalım,1-2 saat buzdolabında dinlendirelim, servis edeceğimiz zaman tere yağını eritip içine pul biber koyup yakmadan kavurup, cevizli taratorun üzerine dökerek servis edelim.
Recipe Notes

Afiyet olsun,