Ballı Hardallı Somon

Hardallı Somon Tarifi
Ballı Hardallı Somon
Fırında Somon Tarifi

Merhaba;

Bizim evde en çok severek tüketilen nefis turuncu balık somon tarifini bu sefer farklı bir şekilde uygulamak istedim, ve sonuç olarak tatlı ekşi karışık bir lezzet için ballı hardallı somon güzel bir seçim oldu, yapım süresi 30 dakika oldukça enfes bir lezzet de çıkıyor ortaya. Mutfağa hiç girmeyenlerin bile oldukça kolay uygulayacağı muhteşem bir balık tarifi; ballı hardallı somon.
Ballı hardallı somonun yanında güzel bir salata ve patates cipsi deneyebilirsiniz hemen bu tarifin ardından patates cipsi tarifini vereceğim bilginiz olsun.. ballı hardallı somon tarifi öncesi diğer somon tariflerime değinip hemen fırında somonun malzeme kısmına geçmek niyetindeyim.

 • Fırında biberli kaşarlı somon tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Fırında Kekikli Somon Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Kalamar Tava Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Tavada Çipura Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Fırında Levrek Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • Tereyağlı Karides tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Uygun menü kombinasyonları oluşturduğum menüye uygun çorbalar, ana yemek ve salata ayrıca enfes bir tatlı ile kombinlenecek olan iftar menülerini, Bu gün ne pişirsem Menülerini ;  lütfen sizlerde daha çok kişiye ulaşabilmek adına sosyal medya hesaplarımı takip ederek PAYLAŞ butonlarından paylaşarak destek olabilirsiniz.

en taze yemek tariflerine en güzel menülere ilk siz ulaşın.fırında biberli somon

Print Recipe
Fırında Hardallı Somon
Somon balığı her evde olduğu gibi bizde de çok sevilir farklı şekillerde pişirsek de bizde en çok fırında pişer bu sefer tatlı ekşi bir lezzet için ballı hardallı somon tarifini denedik sadece 30 dakika da tabağınızda bulacağını bu balık hem çok sağlıklı hemde çok lezzetli.
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 30 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Hazırlık süresi 5 dakika
Pişirme süresi 30 dakika
Kişi sayısı
kişilik
Malzemeler
Yapılışı
 1. Yapışmaz tavaya çok az zeytin yağı koyup somonları arkalı önlü mühürlüyoruz. ortası pembe üst ve arka kısımlarını çevirerek pişiriyoruz
 2. Üstleri pişen somonları fırın kabına alıp, bir kaseye bal, hardal, tuz ve karabiber koyup karıştırıyoruz bu aşamada dilerseniz bal yerine portakal veya limon marmeladı kullanabilirsiniz. .
 3. Balığa bu yapmış oluğumuz ballı hardallı sos karışımını sürüp tüm filetolara eşit olacak şeklide paylaştırıyoruz
 4. son olarak kırmızı biberleri halka halka keserek somonların üzerine yerleştiriyoruz
 5. Önceden ısıttığımız 200 - 220 derece de balıklar pişene kadar pişiriyoruz takip de kalarak 15-20 dakika kadar bir süre pişirebilirsiniz. afiyet olsun,
Recipe Notes

Afiyet olsun.

ballı hardallı somon tarifi

Somon tarifi
Somon Nasıl Pişirilir
Ballı Hardallı Somon Tarifi