Limonlu Mousse köpük tarifi

Merhaba;

Geçtiğimiz haftalarda kızım mutfağa ilgisini perçinlemek ve beraber verimli zaman geçirmek adına çocuklar için tarif kitabı aldım, çok sevindi ve ilk tarifimizi uyguladık bayıldı, sizlerinde çocuklarınız ile beraber vakit geçirmek adına uygulayacağınız pek çok tarif önümüzdeki günlerde uygulayarak paylaşacağım, 

Limonlu Mousee
mousse tarifi

Mousse Fransızca‘da köpük anlamına geliyor, bu tarifin sonucunda köpük bir muhallebi elde ediyorsunuz, köpüğü elde etmek adına bol bol mikser kullanmak ile mousse halini alabiliyor.

Bu tarifi çocuklar ile beraber uygulayın ve mikser bölümünde mutlaka bir büyükten yardım alınması gerektiğini unutmayalım.

Limonlu mousse tarifini ben çok sevdim, hem fırınsız güzel bir tarif hemde kolaylıkla yapılıyor tek püf noktası mikseri uzun uzun kullanmak ve derin bir kasede karıştırarak etrafı temiz tutmak adına önlemlerinizi almak. Limonlu mousse tarifini dilerseniz portakal mandalina tarzı tatlar ile deneyebilirsiniz, burada limon yerine geçecek uyumlu bir meyve bulmak yeterli, limonlu mousse tarifine geçmeden önce eski tariflerden seçmeler paylaşmak istiyorum bir göz gezdirin derim.

 • Magnolia pudding tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Doğum Günü İçin Tariflere BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Çubukta Marsmallow tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Anne Kurabiyesi Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Misket Köfte Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Kanepe Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz
 • Salçalı Sosis Tarifine BURADAN ulaşabilirsiniz

Sponsorlar
Print Recipe
Limonlu Mousse Tarifi
Çocuklarınız ile beraber yapabileceğiniz çok kısa zamanda hazır olan hem hafif hemde çok lezzetli köpük köpük besleyici bir tarif var sırada..
mousse tarifi
Hazırlık süresi 15 dakika
Kişi sayısı
kase
Malzemeler
Hazırlık süresi 15 dakika
Kişi sayısı
kase
Malzemeler
mousse tarifi
Yapılışı
 1. Limonları ortalarından keserek sıkalım, (limonları kesmek için anne ve ya babanızdan yardım alın)
 2. Yoğurdu ve limon suyunu karıştırıp üzerine toz şeker ekleyip beş dakika boyunca mikserin en yüksek devirin de çırpalım, toz şeker eriyip yoğurt üzerine kabarcıklar olmalı. (mikseri kullanmak için anne babanızdan yardım alın)
 3. Yoğurtlu karışıma 1 paket (200 ml) kremayı ekleyelim, ve koyulaşana kadar çırpmaya devam edelim.
 4. Hazırladığınız karışımı cam kuplara ve ya kaselere paylaştırıp, üzerine tarrçın serperek limo dilimleri ve çilek dilimleri ile süsleyerek servis edebilirsiniz.
  mousse
Recipe Notes

Afiyet Olsun,

limonlu mousse
mousse tarifi

Not bu tarif muz çilek ve benzeri meyveler ile uygulana bilir, suyu olmayan bu tarz meyveleri püre haline getirerek uygulamayı unutmayalım.

Mosusse Tarifi

Mousse Nasıl Yapılır

Meyveli Mosusse Tarifi