En Vazgeçilmez Pilav Tarifleri

En Vazgeçilmez Pilav Tarifleri
 Pilavlar, en sevilen yemekler arasında yer alıyor. Kuru fasulye, et sote gibi yemeklerin mükemmel eşlikçisi olan pilav, değişik tariflerde tek başına bir öğün olarak da sofralara geliyor.
 Türk mutfağında birçok çeşidi bulunan ve pirinç, bulgur, şehriye; hatta dövmeden de yapılan pilavlar Türk yemekleri arasında herkesin en çok tercih ettiği ve dolayısıyla en çok pişirilen tarifler arasında yer alır.
Her Damak Tadının Sevdiği Lezzet: Pilav
İster sade ister domatesli isterse de şehriyeli olsun pilav çeşitleri, hem geleneksel hem de modern Türk sofralarını süslüyor. Kuru fasulye, et yemekleri, sebze yemekleri gibi lezzetler, yanlarında pilav olmadan düşünülemiyor. İlginç ve yenilikçi tariflerle modern mutfaklara da konuk olan pilav, patlıcanlı pilav gibi soğuk çeşitlerle de ününe ün katıyor. Pilav, Türk yemek kültüründe öyle bir yer edinmiştir ki yemek pişirmeye yeni başlayan gençler, en önce pilavı tutturmanın inceliklerini öğreniyor, en güzel pilav tariflerinin peşinde koşuyorlar.
Pilav Tariflerinin Püf Noktası : Malzemenin Kalitelisi
En lezzetli pilavları pişirmenin sırrı, kullandığınız malzemelerden geçiyor. Pirinciniz, yağınız, et  veya tavuk suyunuz, pilavınızın lezzetini belirlemede önemli roller üstleniyor. Et suyu, pilavınızın lezzetine belirgin bir aroma katıyor. Çoğu kişi, sebzeli pilavlara da et veya tavuk suyu katarak pilavlarının lezzetini ikiye katlıyor. Et ya da tavuk suyu hazırlayacak vaktiniz yoksa Knorr bulyonlardan dilediğinizi seçerek pilavınızı lezzetlendirebilirsiniz. Üstelik, Knorr’un muhteşem kıvamdaki sıvı tavuk suyunu da pilavlarınızda kullanabilirsiniz.
Sponsorlar
Yaratıcı Pilav Tarifleri
Etli, tavuklu, domatesli gibi geleneksel pilavların tadına doyum olmasa da dünya mutfağından pilavları damak tadınıza göre uyarlayarak ya da lezzetli sebzeleri kullanarak farklı pilav tarifleri de deneyebilirsiniz. Özellikle Akdeniz ülkelerinde sevilerek tüketilen deniz mahsullü pilavlar ile sofranıza yeni bir esinti taşıyabilirsiniz. Deniz mahsullü pilavlarda karides, midye, kalamar gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Pilav ile büyük uyum gösteren bir başka besin ise mantar oluyor. Mantar çeşitleri, tereyağı, et suyu ve pirinçle mükemmel sonuçlar veriyor. Mantarlı pilav tariflerini çeşitlendirmek için pilavınıza taze baharatlar da ekleyebilirsiniz. Lezzetiyle, hafifliğiyle ve besleyiciliğiyle herkesin sevgilisi olan enginar da pilav ile muhteşem bir ikili oluyor. Zeytinyağı kullanarak pişireceğiniz dereotlu ve enginarlı pilavınıza arzu ederseniz bezelye de ekleyebilirsiniz. Bu leziz yeşil sebzeler ile dillere destan bir pilav pişirip sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.
Sofralarınızı şenlendirecek değişik pilav tariflerini öğrenmek; geleneksel pilav tariflerinin püf noktalarından haberdar olmak ya da mükemmel pilavlar pişirmek için kullanabileceğiniz Knorr ürünleri hakkında bilgi almak isterseniz, http://www.herkessofraya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.