Çocuğunuz İçin Yatırımı Borsa İle Yapın

   
Bizler çocuklarımız için geleceğe yönelik neler yapabiliyoruz ??

  Onlara sağladığımız imkanlar gelecekte onların eğitim masraflarını ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek miyiz??. hiç sıkıntı çekmeden çok iyi bir tahsil hayatını onlara sunmayı hangi anne ve baba istemez ki ?
Ortalama bir geliri olan aile aylık 115tl ile bireysel emekliliğe yatırım yaparak çocuğunun eğitim masraflarını karşılayabilir…. evet yanlış duymadınız… bireysel emeklilik gün geçtikçe ülkemizde yaygınlaşıyor ve bende kızımın eğitim masraflarını karşılamaya yönelik bir yatırım yapıyorum yaptığım araştırmalar ve uzman görüşleri sayesinde uzun dönemde en çok kazandıran yatırım aracının borsa olduğunu öğrendim siz bunu biliyor muydunuz??

Dünyanın en zengin yatırımcısı Warren Buffet ilk hisse senedini 10 yaşında alıyor. Bir röportajında EN BÜYÜK PİŞMANLIĞINIZ NEDİR diye soranlara ilk hisse senedimi çok geç yaşta aldım diyor..

Bireysel emekliliğe adımınızı atar atmaz birikiminiz sizin için fonlar ile değerlendiriliyor bu fonların arasında fonların ayrıntıları ;

Fonlar Hangi Yatırım Araçlarını İçermektedir?
Fon portföyü aşağıda yer alan para ve sermaye piyasası araçları ile işlemlerinden oluşur:

a) Nakit, vadeli ve vadesiz mevduat,
b) Borçlanma araçları (ters repo dahil) ile hisse senetleri,
c) Kıymetli madenlere ve gayrimenkule dayalı varlıklar,
d) Repo işlemleri,
e) Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri,
f) Borsa para piyasası işlemleri,
g) Yatırım fonu katılma belgeleri,
h) Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülen ve kamuya ilan edilen diğer para ve sermaye piyasası araçları.

F maddesi yani borsa para piyasası işlemleri bu kapsamda
her ay yatırdığınız bu paraya bireysel emeklilik kurumları sizin adınıza fon alıyorlar ve bu fonlar her yatırım yaptığınızda birikerek çoğalıyor.

Sosyal hizmet ve emeklilik planlarının ülkemizde nasıl işlediği ne şekilde ekonomiye karşı ayakta durabildiğini hepimiz biliyoruz. ve şimdiden ileride çocuğumuzun eğitim masrafları ayrıca yaşlılığımızda rahat bir yaşam sürmeyi istememiz çok doğal …kim istemez ki ?

Mesela siz su anda 30 yaşındasınız bundan 20 yıl önce borsaya girmiş olsaydınız her ay 115 lira yatırsaydınız şimdi yüz binlerce liranız olacaktı. yatırdığınız paranın en az 10 katını kazanmış olacaktınız… bunu ben söylemiyorum istatistikler söylüyor…

kendiniz için geç kalmış olabilirsiniz fakat çocuğunuz için geç kalmadınız bu gün bu yazıyı okuyorsanız yarın sizin için geç olabilir…
Ben kızım için yaptığım bireysel emeklilik yatırım fonlarını borsa fonları olarak değerlendiriyorum ayrıca yılda 6 kere bu fonları değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz.. ben araştırmamdan sonra bu fonları değiştirerek borsaya yönlendirdim şimdi her ay fonlarım alınıyor ve bu fonlar ile biliyorum ki kızımı çok rahat okutabilecek hatta yurt dışında masteri bile rahatlıkla yaptırabileceğim… buna eminim çünkü uzun yıllarda yapılan yatırımlar borsada hiç bir zaman erimiyor ama diğer fonlarda erime riski çok daha fazla…

Geç kalmadınız hem para biriktirebilir hemde zaman karşısında erimemesini bu şekilde saglayabilirsiniz
hemen yarın Bireysel Emeklilik yaptırın ve lehtar olarak da çocuğunuzu adına yatırım yaptığınızı belgelendirin siz onun daha rahat bir geleceği olduğunu düşünerek geceleri rahatlıkla uyuyabilecek hatta geleceğine yönelik bir sürü güzel rüyalarda görebileceksiniz….